Sosyal Medya Yönetimi

Hızlı etkileşim , hızlı satış.

Sosyal Medya Yönetimi

Antalya sosyal medya ajansı teknolojinin gelişimi ile beraber firmaların ürettikleri ürün ya da hizmetleri tüketiciye tanıtma yolları da değişim gösterdi. Bu çalışmalarda gerçekleştirilen uygulamalar sayesinde rekabetçi piyasa içinde üst sıralara geçmeniz mümkün olurken aynı zamanda hedef kitlenize de kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Sosyal medya yönetimi doğru şekilde yapıldığında tanıtımlar ile hedeflenen kitleye ulaşmanız mümkün olur.

pr-6

Yardıma mı ihtiyacınız var ?

Sosyal medya hesaplarınızı daha profesyonel ve iyi şekilde yönetilmesinimi istiyorsunuz ? Techtalya uzman kadrosu ile sizlere en iyi hizmeti vermek için çalışıyor.
Sosyal Medya Yönetimi

Bilgiler

Milyarca insanın olduğu bir platformda olmak her marka için gereklidir ancak potansiyel müşterilerinizi sosyal mecralarda olmayacağını unutmamanız gerekir. Bu sebeple öncelikle sizi arayan kitlenin hangi alanları kullandığını, en çok aramanın hangi mecra üzerinden yapıldığını araştırmanız ve öğrenmeniz gerekir. Örnek verecek olursak bir tesisat ustasının instagram ya da twitter üzerinden aranması mümkün değildir. Çünkü bu mecralarda kullanıclar bu tarz aramalar yapmaz. Eğer hizmet sektöründe bulunuyorsanız ve fiziksel bir ürün satmak yerine yerinde hizmet veren bir işletmeniz var ise yukarıda saydığımız alanlar sizin için öneli değildir. Burada asıl olan sizin müşteri kitlenizin olduğu yerin bulunması ve arama hacimlerinin karşılaştıralarak doğru alan ve mecrada işletmenizin tanıtımı ve reklamı için yönlendirilmeniz gerektiğidir. Firmamıza gelen bu gibi isteklerinde öncelikle kullanıcıların hangi alanda araştırma yaptığını saptıyor ve sizi o alanlara yönlendiriyoruz.

Sosyal medyada strateji ve kurgu olmadan markanızın başarıya ulaşması imkansızdır. Sebebi ise bellidir. Kendi rutinini tutturmuş ve birbirinden bağımsız konularla alakalı yapılacak olan paylaşımlar belirli bir süre sonra dijital alanda olan kullanıcılar ile bağ kurmanızı engelleyecektir.Sosyal medya özelinde düşünüldüğünde yapılması ve uygulanması gereken şey kullanıcılar ile aranızda bir bağ kurabilmek ve bu bağı her geçen gün daha da güçlendirmenizdir. Pazarlama olarak düşündüğünüz de karşınızda birisinin olması ve size birşeyler anlatması , mimikleri ya da hitabeti ile size hitap edebilir ancak sosyal medya ve dijital pazarlama kanallarında bu tarz bir yaklaşım söz konusu değildir. Bu sebeple dijital pazarlama ajanslarının ulaşmak istediği nokta kullanıcılar ile marka arasında bir bağ kurabilmek ve bunu sağlam şekilde yönetebilmektir. Eğer bu bileşenler tam olarak aynı noktada buluşursa sosyal medya stratejiniz başarıya ulaşmış ve ilerliyor demektir.

E-ticaret sosyal medya yönetimi kurumsal ve bireysel sosyal medya hesaplarının aksine çok titiz ve trendler göz önüne alınarak yapılması gereke bir işlemdir. E-ticaret firmaları için yapılacak işlem sadece ürünlerin fotograf paylasımları değil aynı zamanda ciddi bir rakip analizi gerektirmektedir. Rakip analizi ve strateji belirlendikten sonra konusunda uzman bir ekip tarafından sosyal medya yönetimi başlamalı ve kararlı şekilde ilerlenmesi gerekmektedir.

Görsel ve video dijital pazarlamanın en önemli unsurudur. Her geçen gün ilerleyen kamera teknolojisi ile işletmeler farklı senaryolar ya da detay fotograf ve video yöntemleriyle kullanıcılarının dikkatini çekmeye çalışırlar. Video içeren gönderiler her zaman daha fazla etkileşim ve iletişim kurulmasına sebeptir ancak bu videolar içinde özel teknikler ve akışlar olması gerekmektedir. Tam da bu noktada data yönetimi devreye girer ve kullanıcı davranışlarının incelenmesi gerekir.

Sosyal medya ve dijital pazarlamanın çok fazla umursanmayan fakat kilit noktası olan kısım ise kullanıcı davranışları ve kullanıcı alışkanlıklarıdır. Bu davranışları , alışkanlıkları bilmeniz ve stratejinizi ona göre çizmeniz gerekir. Çünkü önemli olan sizin neyi paylaştığınız değil kullanıcının karşısına çıkan ürünü satın alıp almadığı önemlidir. Bu davranışları belirleyebilmeniz için elinizde bir data olması ve bu datayı yorumlayabilmeniz gerekir. Antalya sosyal medya ajansı olarak bizi rakiplerimizden ayıran en büyük özelliğimiz data ve verileri analiz ederek , son kullanıcının karşısına ona en yakın hissedeceği görseller ve tasarımlarla çıkmamız ve yukarıda bahsettiğimiz bağı çok hızlı kurmamız gösterilebilir.

Techtalya olarak yaklaşık 5 senedir Antalya ve çevre illerdeki firmaya dijital pazarlama alanında hizmet vermekteyiz. Çalıştığımız müşterilerimize sosyal medya , arama motoru optimizasyonu , google adwords, e-ticaret seo ve e-ticaret adwords gibi hizmetleri bütünüyle ya da tek tek vermekteyiz. Sosyal Medya yönetimi konusunda hizmet verdiğimiz firmaların tamamıyla yaklaşık 3 seneden bu yana çalışmamız bizim için artık bir motivasyon sağlamakta.Antalya sosyal medya yönetimi için yaptığınız google aramalarında bizi ilk sıralarda görmenizin sebebir aynı zamanda SEO alanında ki başarımızın da bir kanıtıdır. Techtalya konusunda uzman yazılım ve grafik ekibi ile sizler için iyi hizmeti en kısa sürede vermek için kurulan bir firmadır.Techtalya olarak bireysel ya da kurumsal işletmeler farketmeksizin bütün hizmetleriniz ile alakalı Dijital pazarlama hizmetlerini sağlayabileceğimizi bilmenizi isteriz. Kendi ekimizide bulunan yazılım ve grafik tasarım ekibimi ile firmanız için yapılabilecek olan bütün işleri en iyi şekilde size sunacağımzdan emin olabilirsiniz.İstanbul ve Londra merkezli çözüm ortaklarımız sayesinde sadece lokal değil global çaptaki projeleriniz için 360 hizmet çözümleri sunmaktayız. Marka yönetimi ve marka danışmanlığı hizmetlerimiz ile işletmenizi dijital pazarlamada büyütüyor ve yönetiyoruz.